Spotřebitelský úvěr

V dnešní době si většina z nás nedokáže život bez těchto "pomocníků" představit život. Prakticky skoro každý někdy měl něco "na splátky". Tyto úvěry jsou dobří pomocníci, ale hodně špatní pánové. Tato parafráze známého rčení, absolutně vystihuje podstatu možných problémů s těmito úvěry. Jeden malý "spotřebáček" nikoho nezlikvidoval. Jenže jsme lidé, jsme sběrači a lidé kolem nás nás nepřímo ovlivňují tím že mají věci, které jednou začneme chtít taky. A jak to udělat, aby to minimálně zatížilo rodinný rozpočet, nebo abych ukojil svojí touhu po potřebě oné věci? Cesta je jednoduchá. V každém obchodním domě, v každém e-shopu Vám někdo nebo něco udělá nabídku na splátky, nebo na úvěr. Jen těžko se odolává. Je to jen obchodnický trik. Obchodníci chtějí prodávat a když už vás mají ve svém odchodě, tak udělají vše proto abyste nakoupili.

Spotřebitelský úvěr, není zaležitost, která je odsouzeníhodná. Odsouzeníhodné je zneužívání obchodníky naší slabosti a touze.

Ale dost filozofování.
Dnes všechny banky i nebankovní instituce mají ve svém portfoliu nabídku spotřebitelského úvěru. RPSN těchto úvěrů se pohybuje od 3,9% až po 15 000%. To je neuvěřitelný rozptyl. (mimochodem - ve středověku se za lichvu považovalo už 15% úročení a sekaly se ruce) Většinou jsou spojeny nabídky v balíčku služeb jako je účet v bance, pojištění schopnosti splácet, kreditní kartou (taky úvěrový produkt).

Pokud už je člověk v takové situaci, že si musí vzít spotřebitelský úvěr, pak je důležité si zjistit co všechno si za to pořídí (myšleno účet s poplatkem nebo bez, pojištění schopnosti splácet .......) Taky se může stát, že člověk, který si nikdy nic nepořídil na úvěr, vždy všechno platil hotově, nebo z úspor, pak mu banky nemusí půjčit, protože nemají žádné informace o jeho platební morálce. Pak je pro banku daleko více rizikovější než opak takového klienta. Platební morálku si banky ověřují nahlídnutím do bankovního a nebankovního registru např. BRKI, NRKI, Solus ... Pokud si budete chtít pořídit svůj výpis pak je to jednoduché na www.cbcbc.cz.
Mimochodem, pokud jste se někdy stěhovali, nebo měnili banku, je dobré si nechat zkontrolovat, zda se někde nezatoulalo nějaké upozornění, že někde něco dlužíte. Pakliže je někde něco zapomenuté, pak to rychle srovnejte, jinak se můžete dostat do velmi nepříjemných situací.

 

      Klient změnil banku i bydliště, 10 let nevěděl o tom že jeho bývalá banka po něm chce ještě uhradit 1100,-. Klient má dnes v registrech 3650 dní po splatnosti. => diskvalifikace minimánlně na 4 roky na jakékoliv úvěrové produkty. Navštivte mě

Ing. Martin Donát
Mánesova 27
120 00 Praha 2Zavolejte mi

(+420) 777 221 760

e-mail
martin.donat@partners.czNapište mi