Hypotéka na bydlení

Vlastní bydlení je určitě největší sen každého kdo chce zapustit kořeny, nebo ho už nebaví platit nájem. Koupě bytu, rodinného domu, nebo pozemku se může stát honbou za svytým grálem - NEJLEPŠÍ HYPOTÉKA.
Co to ale je? Pro každého z nás to bude něco jiného. Už jenom proto, že jste zaměstanec, nebo podnikatel. Jste rodina s dětmi nebo žijete s partnerem na "hromádce". Máte vlastní prostředky, které můžete použít na koupi, nebo potřebujete 100% prostředků ...... Mohl bych pokračovat ještě dlouho. Už z těchto pár příkladů je jasné, že nastavení bude pro každého žadatele úplně jiné.


Vyřízení té nejlepší hypotéky se pak lehce může zvrhnout na honbu za nejnižší sazbou. Nejčastějším nástrojem pro hledání takové sazby je internet. Existují porovnávače podobné těm na porovnání třeba povinného ručení. Jenže!!! Záleží na tom, jaká společnost za tím je. Která banka ten porovnávač provozuje. Nehledě na to kolik vstupních parametrů můžete do porovnání vložit. Jejich pár. Internetová hypoteční kalkulačka je jen hloupý nástroj, kam vložíte, kolik chcete půjčit, jak dlouho chcete splácet a "vyplivne" Vám splátku a sazbu "od".


Jakou sazbu ale opravdu hledáte? Když zajdete pak do banky s tím, že chcete onu sazbu, která vám vyšla z porovnání, budete se divit co k tomu ještě budete muset mít, nebo splnit. Je důležité si uvědomit jednu základní věc. Za všechno se platí a banky tu nejsou proto, aby nám zdarma pomohly k vysněnému bydlení. Za to, abyste měli tu nejnižší sazbu, nebo abyste co nejméně přeplatili, se musí pečlivě vybalancovat kompromisní řešení mezi tím, co jste ochotni platit a tím, kam uhne banka. Pak se ale radit v bance jak vyzrát na banku, je poněkud zvrhlý plán. Je to stejné jako když chcete po protihráči v mariáši, aby vám ukázal karty. Neudělá to. Tak proč by to měla udělat banka, když chce vaše peníze?

 

Vymyslet strategii, plán jak splatit co nejdříve a jak minimálně přeplatit, můžeme společně. Nabízím své zkušenosti z desítek úvěrů pro klienty i ze svých dvou vlastních. To zcela bezplatně. Pojďme společně na kávu a probereme Vaše možnosti.Navštivte mě

Ing. Martin Donát
Mánesova 27
120 00 Praha 2Zavolejte mi

(+420) 777 221 760

e-mail
martin.donat@partners.czNapište mi